Jaki język obcy warto znać?

Trudne pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Moda i zapotrzebowanie na dany język zmienia się zależnie od polityki, konfliktów czy rozwoju gospodarczego. Niezastąpiony i najbardziej uniwersalny od dłuższego czasu jest język angielski. Jednak chcąc podnieść swoje kwalifikacje warto znać język kraju, z którym dużo firm posiada kontakty biznesowe. Jak chociażby język niemiecki.

Angielski

Jeśli chodzi o zajęcia pozalekcyjne to najchętniej jest od lat wybierany język angielski dla dzieci Poznań. Wśród osób dorosłych widać już większe zróżnicowanie, powodowane głównie wymogami w pracy. Jednak mówiąc po angielsku bez problemu możemy porozumieć się w większości krajów europejskich. Obojętnie czy się wyjeżdża za granicę zarobkowo, czy tylko turystycznie warto ten język znać. Ponadto większość wyników badań, wiadomości giełdowych i innych jest podawana po angielsku i dopiero potem przetłumaczona zostaje na natywne. Warto zaznaczyć, że znajomość języka angielskiego zwiększa szanse na zatrudnienie.

Niemiecki

Z tych najczęściej przez nas odwiedzanych sąsiadów są Niemcy, w związku z czym nauka języka niemieckiego wydaje się być racjonalna. Tym bardziej jak się mieszka w Poznaniu czy innym większym mieście na zachodzie Polski. Warto tym samym zainwestować w naukę tego języka przez nasze dzieci. Szukając szkoły językowej dla dzieci w Poznaniu warto zwrócić uwagę na opinie. To pozwoli nam w miarę się zorientować jaką ma renomę. Najlepiej jak mamy taką szkołę z polecenia. Jakkolwiek wybraliśmy, warto przed zapisaniem siebie czy dziecka wybrać się na lekcję próbną. Pomoże nam to przynajmniej w części poczuć atmosferę miejsca. Osoby które wyjeżdżają do innych krajów jeśli znają chociaż podstawy danego języka są bardziej szanowane przez tubylców. Ponadto łatwiej się im odnaleźć w takim kraju, zapytać o drogę czy podstawowe rzeczy. Zapewniając dzieciom naukę przynajmniej jednego języka zwiększamy ich szanse i możliwości wyboru szkoły czy studiów za granica jak i pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *