Atrakcje wodne w Goczałkowicach-Zdroju

Wakeboard jest to dość nowa dyscyplina sportowa powstała z połączenia elementów snowboardu, nart wodnych i surfingu. Rider ślizga się po powierzchni wody na specjalnie do tego celu skonstruowanej desce, trzymając się w tym czasie liny ciągnionej przez łódź albo przez wyciąg.

Goczałkowice-Zdrój

Goczałkowice-Zdrój jest to niewielka wieś położona na Śląsku w odległości około 40 minut jazdy od Katowic. Na terenie miejscowości znajduje się Jezioro Goczałkowickie będące jedna z wielu atrakcji w regionie. Jednakże ze względu na ujęcie wody jest tam ograniczenie w uprawianiu sportów wodnych. Natomiast wzdłuż Wisły porozsiewane są jeziora i stawy, które wypełniają tą lukę. W związku z tym zbudowano tam odpowiednią infrastrukturę zapewniającą funkcjonowanie takich miejsc. Jedną z atrakcji jest wakepark Goczałkowice nad Stawem Maciek przy drodze relacji Bielsko-Biała Pszczyna. W swojej ofercie ma oprócz wyciągu 2.0 do pływania na wakeboardzie również zaplecze rekreacyjne. Wakepark jest wyposażony w przeszkody do pokonywania m.in. 3 Kickery Funbox i Pipe. Ze sprzętem również nie ma większych problemów, gdyż można go wypożyczyć na miejscu. Na wyposażenie każdego ridera składa się oprócz deski do pływania, także kamizelka wypornościowa i kask. Ponadto przy wakeparku istnieje szkółka waakeboardowa gdzie prowadzone są zajęcia dla zainteresowanych, o zróżnicowanym stopniu zaawansowania. Wśród udogodnień dla gości znajduje się klimatyczny bar z przeszkloną ścianą i widokiem na jezioro. Oczywiście na miejscu dla chętnych nabycia własnego wyposażenia wakeboardowegoczeka asortyment jak i doradca, który pomoże w dobraniu długości i miękkości deski. Dla tych co pragną spędzić tutaj szaloną imprezę również właściciele wychodzą naprzeciw i oferują możliwość organizacji imprez gdzie główną atrakcją jest oczywiście wakeboard.

Nauczyć się pływać na wakeboardzie nie jest trudno. Zwykle podstawy wystarczy opanować aby cieszyć się spokojną, rekreacyjną jazdą. Zajmuje to większości ludziom około kwadransa. Z powodzeniem pływanie na desce opanowują również dzieci w wieku szkolnym.

Artykuł powstał we współpracy z platformą rezerwacji wake parków WhereToWake.com – gdzie na wakeboard?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *